Pielęgnacja powierzchni tarasu

Gdy przykręcanie desek i szlifowanie otworów wokół wkrętów zostało już zakończone nadszedł czas na zabezpieczenie drewna przed czynnikami zewnętrznymi. W takim stanie taras cieszy odbiorców ułożeniem słojów na deskach, naturalnym wyglądem, a do tego wokół niego unosi się piękny zapach drewna.

Olej do tarasów

Przy montażach tarasów przeprowadziliśmy sporo prób, dzięki którym wybraliśmy olej, który w naszej subiektywnej ocenie spisuje się najlepiej. Dlatego właśnie oleje te polecamy. Penetrują one drewno, nasycając jego włókna, zabezpieczając je przed czynnikami zewnętrznymi.

Instrukcja olejowania tarasu

Jak ocenić, czy taras wymaga ponownego zabezpieczenia olejem? Kiedy deski zaczynają ulegać szarzeniu, a zatem zmieniać swój kolor na srebrzysto szary wtedy zabieg olejowania jest konieczny. Jednak samo pokrycie olejem może być już niewystarczające, aby deski odzyskały swój dawny kolor. Jak więc stwierdzić, że już czas?

Olejowanie tarasu

Krycie tarasu olejem jest już od dawna stosowaną metodą zabezpieczania drewna. Zapewnia mu ona ochronę poprzez głębokie penetrowanie włókien drzewnych, a dużą zaletą jest uatrakcyjnianie wyglądu desek. Kolor drewna staje się dzięki olejowi intensywniejszy oraz żywszy. Zabieg olejowania tarasu można stosować jako alternatywę do impregnacji ciśnieniowej. Jednak wykonanie tych dwóch zabiegów pozwoli dodatkowo wydłużyć czas trwałości drewna.

Odnawialność lasów tropikalnych

Firma TDM swoją kilkuletnią działalność na rynku tarasów drewnianych poprzedziła przeszło dwudziesto-letnim doświadczeniem w branży drewnianej architektury ogrodowej. Doświadczenie praktyczne w produkcji wyrobów małej architektury ogrodowej, współpraca z dostawcami drewna , kontrahentami, przedstawicielami lasów i wiedza studiów Instytutu Technologii Drewna pozwala nam uznać, jako uzasadnione

Drewno na zewnątrz, warunki atmosferyczne a olej do tarasu

Jeśli chodzi o pielęgnację drewna znajdującego się na zewnątrz, należy zwrócić szczególną uwagę na szarzenie, czy zmianę barwy desek tarasu spowodowanych działaniem czynników atmosferycznych. Informacje dotyczą obróbki drewna znajdującego się przy powierzchni ziemi

Przygotuj taras drewniany na zimę

Zapewne każdy z nas wie, jak duże znaczenie ma przygotowanie ogrodu do nadchodzącej zimy tak, aby bez większych nakładów siły móc z niego korzystać na początku wiosny. Takie czynności, jak koszenie trawy, przesadzanie roślin, czy ich przycinanie na pewno sprawią, że będziemy mogli cieszyć się pięknym krajobrazem wiosną .Naturę należy pielęgnować, chronić przed mrozem i wiatrem.

Sztuka montażu

Istnieje kilka niewidocznych systemów montażu, chociażby takie, gdzie deski tarasowe z drewna egzotycznego są frezowane po bokach tworząc z obu stron wpust, podobnie jak znajdujące się w naszej ofercie kompozyty Green-deck. Według nas rozwiązanie to w przypadku drewna egzotycznego jest zbyt drogie, a do tego mało stabilne szczególnie w lecie, gdy deska „kurczy się”.

Legary i podłoże

Każda warstwa konstrukcji tarasu musi być stabilna niezależnie na jakim podłożu jest kładziona, na wylewce betonowej, płytach chodnikowych, bloczkach betonowych, fundamentach punktowych, czy nawet warstwie gruboziarnistego żwiru.

Zmiany typowe dla drewna

Drewno, jako materiał naturalny znajdując się w warunkach zewnętrznych, podlega w wyniku wahań wilgoci (deszcz, słońce) naturalnym zmianom. Firma TDM oferuje jedynie takie gatunki drewna, których właściwości fizyczne sprawiają, że idealnie nadają się do stosowania na zewnątrz.

Cechy jakościowe

TDM oferuje deski tarasowe magazynowane, o wysokiej klasie trwałości, a przede wszystkim wielo-miesięcznie suszone, które najlepiej nadają się do przerobienia jako surowiec do montażu tarasu. Na rynku handlu deskami tarasowymi jest wiele partii drewna egzotycznego z lasów tropikalnych, które wyprodukowane zostały w kraju pochodzenia, bez odpowiedniego czasu magazynowania. Drewno takiej jakości nie jest kupowane, ani akceptowane przez firmę TDM.

Pielęgnacja tarasu

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze sposobami pielęgnacji i użytkowania tarasów drewnianych, które sprawią, że taras zachowa swoje właściwości przez lata, a jego użytkowanie dostarczać będzie tyle samo radości, co kilka tygodni po jego zbudowaniu.
Zapytaj o bezpłatną wycenę

Podaj nam kilka informacji, dzięki którym będziemy mogli przygotować ofertę dla Ciebie.