Deska ultrashield

Deski UltraShield i Eva-Last Kompozytowe

Deska kompozytowa UltraShield Taras przy domu to doskonałe miejsce do wypoczynku, ale i pewne zobowiązanie. Jeśli do jego budowy wykorzystano zwykłe deski, konieczna jest ich regularna konserwacja. Nie tylko po to, by zachowały swój naturalny kolor, ale przede wszystkim, by służyły właścicielowi jak najdłużej. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są materiały wykonane z kompozytów. Tym bardziej… Read more »

Koszty wykonania elewacji z drewna

Drewniany dom to marzenie wielu osób, niestety, ale nie każdy z nas jest w stanie pozwolić sobie na tego typu inwestycje – nie tylko przez względy finansowe, ale także przez warunki atmosferyczne czy lokalizację, w jakiej mieszkamy. Świetną alternatywą dla drewnianych czterech kątów jest elewacja wykonana z drewna, która stanowi namiastkę marzenia. Od czego zależą… Read more »

Koszty wykonania tarasu drewnianego z desek drewnianych i kompozytowych

Taras drewniany to marzenie wielu osób – idealny na wieczorne romantyczne chwile z ukochaną osobą, a także świetne miejsce do zorganizowania przyjacielskiej imprezy. Decydując się na drewniany taras, należy przemyśleć kilka kwestii, takich jak lokalizacja, materiały, wielkość, a także kształt. Te aspekty mają wpływ na cenę realizacji marzenia każdego posiadacza domu – o czym warto wiedzieć,… Read more »

Taras drewniany czy kompozytowy? Wady i zalety

Kupno materiałów na taras bądź całego tarasu to istotna kwestia. W końcu będzie on stał przed domem przez kilkadziesiąt lat. Właśnie dlatego warto postawić na najwyższą jakość materiałów, a także zastanowić się, czy lepszy będzie kompozyt, czy też drewno. Każdy z materiałów ma swoje wady oraz zalety, a wybór powinien być uzależniony od własnych preferencji.… Read more »
deska kompozytowa WPC o kolorze czekoladowym

Zalety i wady desek kompozytowych

Świetną alternatywą dla naturalnego drewna są deski kompozytowe. Doskonale się prezentują oraz posiadają wiele zalet, z którymi bardzo trudno dyskutować. Jednak czy naprawdę warto postawić na ten materiał? Jak każdy inny, posiada również drobne wady. Warto zapoznać się z nimi przed zakupem tego typu desek, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań. Doskonała alternatywa dla drewna Kompozyt –… Read more »
zestawienie desek

Jakie deski tarasowe wybrać?

Przydomowy taras to marzenie wielu osób – jego budowa często zaczyna się szybko, jednak staje w momencie podjęcia decyzji o materiale, jaki ma zostać użyty do jego wykonania. Wiele osób decyduje się na deski tarasowe, jednak wybór nie jest tak oczywisty, jakby się mogło to wydawać. Na współczesnym rynku dostępne są różne opcje, jednak do… Read more »

Jak odnowić taras po zimie?

Posiadanie tarasu to nie tylko przyjemność, ale także i obowiązek. Tylko i wyłącznie odpowiednia pielęgnacja i konserwacja, są w stanie zapewnić nam jego długoletnią żywotność oraz uchronić przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych – słońca, deszczu, a nawet mrozów i śniegów. To właśnie okres zimowy stanowi największe wyzwanie dla każdego tarasu, gdyż w tym okresie ma… Read more »
deska tarasowa z Modrzewia Syberyjskiego szczotkowana

Jakie drewno na taras wybrać?

Budowa tarasu to zadanie bardzo odpowiedzialne i wymagające przemyślanego wyboru materiałów, miejsca jego usytuowania oraz konstrukcji. Warto powyższe decyzje podjąć już na etapie projektowania domu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie dobudowania tarasu do istniejącego budynku. Gdy projekt wraz z miejscem zostaną już wybrane, pozostaje nam skupienie się wyborze najlepszego materiału: kamień, gres, a może… Read more »

Pielęgnacja powierzchni tarasu

Gdy przykręcanie desek i szlifowanie otworów wokół wkrętów zostało już zakończone nadszedł czas na zabezpieczenie drewna przed czynnikami zewnętrznymi. W takim stanie taras cieszy odbiorców ułożeniem słojów na deskach, naturalnym wyglądem, a do tego wokół niego unosi się piękny zapach drewna.

Olej do tarasów

Przy montażach tarasów przeprowadziliśmy sporo prób, dzięki którym wybraliśmy olej, który w naszej subiektywnej ocenie spisuje się najlepiej. Dlatego właśnie oleje te polecamy. Penetrują one drewno, nasycając jego włókna, zabezpieczając je przed czynnikami zewnętrznymi.

Instrukcja olejowania tarasu

Jak ocenić, czy taras wymaga ponownego zabezpieczenia olejem? Kiedy deski zaczynają ulegać szarzeniu, a zatem zmieniać swój kolor na srebrzysto szary wtedy zabieg olejowania jest konieczny. Jednak samo pokrycie olejem może być już niewystarczające, aby deski odzyskały swój dawny kolor. Jak więc stwierdzić, że już czas?

Olejowanie tarasu

Krycie tarasu olejem jest już od dawna stosowaną metodą zabezpieczania drewna. Zapewnia mu ona ochronę poprzez głębokie penetrowanie włókien drzewnych, a dużą zaletą jest uatrakcyjnianie wyglądu desek. Kolor drewna staje się dzięki olejowi intensywniejszy oraz żywszy. Zabieg olejowania tarasu można stosować jako alternatywę do impregnacji ciśnieniowej. Jednak wykonanie tych dwóch zabiegów pozwoli dodatkowo wydłużyć czas trwałości drewna.
Zapytaj o bezpłatną wycenę

Podaj nam kilka informacji, dzięki którym będziemy mogli przygotować ofertę dla Ciebie.