Przedstawiamy kilka informacji, które należy podać w korespondencji elektronicznej lub telefonicznej w celu sporządzenia ostatecznej wyceny tarasu:

  • Zdjęcia tarasu w trzech różnych ujęciach, z każdej strony tarasu (jeżeli jest to możliwe)
  • Wymiary wszystkich krawędzi tarasu
  • Jeżeli istnieje płyta betonowa należy podać różnicę wysokości pomiędzy płaszczyzną płyty a progiem drzwi tarasowych
  • Jeżeli brak jest płyty betonowej należy podać różnicę wysokości pomiędzy gruntem a progiem drzwi tarasowych
  • Należy umiejscowić schody, określić ich wielkość i ilość
  • Zasygnalizować wykonanie balustrad tarasu
  • Podać lokalizację budowy tarasu

W większości przypadków sami dokonujemy pomiarów, jednak często zdarza się, że w najbliższym czasie nie planujemy być w Państwa okolicy i wtedy liczymy na Państwa pomoc w pomiarze. Pomiar ten, jest weryfikowany podczas montażu i bardzo rzadko zdarza się, aby zachodziły jakieś zmiany w wycenie.

Przejdź do następnego kroku

TDM dokonuje pomiaru za pomocą najprostszych przyrządów mierniczych. Datę pomiaru potwierdzamy telefonicznie. Chcemy spotkać się z Państwem osobiście i zaproponować najlepsze rozwiązania: tarasu, schodów tarasowych, ewentualnych łączeń desek na długości, czy polecanych gatunków drewna, uwzględniając stronę świata, na którą wystawiony jest taras.

Proces dokonywania pomiarów trwa zazwyczaj od 30 minut do 2 godzin w zależności od wymiarów, kształtu tarasu, czy zakresu prac. Nie będziemy więc zbyt długo intruzami budowlanymi w Państwa domu.

Przejdź do następnego kroku

Dotyczy ostatecznego wyboru gatunku deski tarasowej i jej profilu (ryflowanie).

Wszystkie te informacje są niezbędne, aby upewnić się, czy taras jest montowany poprawnie i czy efekt końcowy jest tym, czego Państwo oczekują w rzeczywistości.

Na tym etapie przygotowywana jest umowa wykonania tarasu, której podpisanie jest równoznaczne z informacją, iż zapoznali się Państwo z wiadomościami dotyczącymi drewnianych tarasów, które znajdują się na naszej stronie internetowej. Po podpisaniu umowy prosimy o uregulowanie zadatku w wysokości i terminie, które określone zostały w umowie.

Przejdź do następnego kroku

Nasi pracownicy na podstawie informacji dostarczonych przez dział sprzedaży przygotowują deski, legary oraz inne materiały niezbędne do montażu tarasu. Jest to ostatni moment, kiedy mogą Państwo dokonać zmian w układzie desek, czy wyborze ryflowania. Przykładowo: deski układane gładką stroną do góry sortowane są pod innym kątem, aniżeli deski ryflowane.

Wszelkie zmiany na tym etapie mogą być dodatkowo płatne i mogą spowodować opóźnienie terminu montażu.

Przejdź do następnego kroku

TDM umawia się z Klientem i dostarcza deski oraz uzgodnione materiały pod umówiony adres, gdzie następuje montaż tarasu. Kompetentni montażyści zbierają od Państwa wszelkie informacje do Protokołu uzgodnień, aby nie musieli Państwo uczestniczyć w montażu. Jeżeli nie będą mogli Państwo być na miejscu podczas przyjazdu grupy montażowej, prosimy o zasygnalizowanie tego wcześniej, wówczas w formie elektronicznej wyślemy Państwu Protokół uzgodnień.

Obecność Odbiorcy, jest zawsze mile widziana. Mogą wówczas Państwo kontrolować i uczestniczyć w procesie montażu.

Od ostatecznej wyceny drewnianego tarasu, do jego montażu upływa 5-15 dni roboczych (w zależności od obciążenia produkcyjnego). Gotowy, lśniący lub matowy, idealnie wypoziomowany, dodający klasy w ogrodzie i niepowtarzalny drewniany taras będzie służył Państwu przez wiele lat i przez cały ten czas zachwycał będzie swoim naturalnym charakterem. Ostateczna zapłata następuje w chwili odbioru tarasu przez Klienta, w formie najwygodniejszej i wybranej przez Niego (gotówka lub przelew bankowy).

Przejdź do następnego kroku
Zapytaj o bezpłatną wycenę

Podaj nam kilka informacji, dzięki którym będziemy mogli przygotować ofertę dla Ciebie.