Drewno wystawione na działanie czynników atmosferycznych w zależności od jego gatunku podlega wolniejszemu lub szybszemu rozkładowi. Stwierdza się to na podstawie klasy trwałości  drewna:

I Klasa –bardzo trwałe,  II Klasa-  trwałe, III Klasa- średnio trwałe, IV Klasa-mało trwałe, V Klasa- nietrwałe). Dlatego klasa trwałości, poza kształtem i wyglądem deski jest jej najważniejszym kryterium wyboru.

Gatunki drewna egzotycznego stosowane przez firmę TDM, bez wyjątku posiadają najwyższą I, bądź II klasę trwałości (Bangkirai, Cumaru, Garapa, Massaranduba). W ofercie posiadamy również legary z Robinii Akacjowej, która mimo, że nie jest drewnem egzotycznym posiada I-II. Klasę trwałości.

Na życzenie klienta mamy również dostępne deski tarasowe z drewna iglastego: Modrzew Syberyjski (II-III. Klasa trwałości) oraz Daglezji (III-IV Klasa trwałości). Gatunki te oczywiście nie charakteryzują się tak wysoką wytrzymałością jak egzotyki. Stąd nasza rekomendacja w kierunku drewna egzotycznego lub na bardzo dobre zabezpieczenie tarasu z drewna iglastego .

Gatunki drewna termicznie modyfikowanego takie jak: Jesion, lub Buk nie posiadają I Klasy trwałości, charakteryzują się jedynie wysoką ceną . Obróbka cieplna drewna wpływa na powstawanie pęknięć w deskach oraz zmniejsza ich wytrzymałość na wyginanie. Dlatego drewno termicznie modyfikowane, nie jest przez nas oferowane klientom, niewspółmiernie wysoka cena  w stosunku do wyglądu i klasy trwałości działa na korzyść drewna egzotycznego.

Naturalne_klasy_trwalosci_drewna

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Podaj nam kilka informacji, dzięki którym będziemy mogli przygotować ofertę dla Ciebie.