Najprzyjemniejsza rzecz po zamontowaniu drewnianego tarasu i jego zaolejowaniu to jego użytkowanie. Wielokrotnie nasuwa się pytanie, co i jak często należy robić, aby deski cieszyły oko swoim wyglądem przez wiele lat? Przedstawiamy konieczne informacji o tym, jak dbać o taras drewniany.

Najważniejszym i co oczywiste najczęściej wykonywanym zabiegiem jest krycie tarasu olejem, zwane potocznie olejowaniem. Czynność ta przede wszystkim pozwala odnowić kolor drewna, który w wyniku działania czynników atmosferycznych blednie. Inną, bardzo ważną zaletą tej czynności jest ochrona drewna przed wilgocią. Olej wsiąkając w drewno penetruje i wypełnia jego włókna zwiększając hydrofobowość, czyli odporność na wodę. Dzięki temu żywotność pokrycia z desek ulega wydłużeniu.

Drewno w wyniku oddziaływania promieni słonecznych oraz deszczu patynuje, czyli osiąga kolor srebrzysto-szary. W zależności od gatunku drewna proces ten może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Szarość desek wcale nie oznacza faktu, że drewno zaczyna ulegać biodegradacji i nie ma ona złego wpływu na wytrzymałość tarasu. W wielu przypadkach klienci, a także architekci celowo nie stosują oleju do drewna osiągając w ten sposób zaplanowany i satysfakcjonujący ich efekt.

Niezabezpieczone drewno nieuchronnie zmierza swoim kolorem do szarości, na szczęście istnieją środki, które pomagają proces ten zdecydowanie opóźnić. Znajdujące się w naszej ofercie środki do pielęgnacji tarasów niemieckiej firmy Koralan doskonale sprawdzają się niezależnie od gatunku drewna. Od jakiegoś już czasu poza standardowymi olejami Koralan Holzöl nasi klienci mają możliwość zastosowania Koralan Holzöl Spezial. Środek ten poza wypisanymi już wcześniej właściwościami dodatkowo chroni deski przed grzybami dzięki zawartości biocydów

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Podaj nam kilka informacji, dzięki którym będziemy mogli przygotować ofertę dla Ciebie.