Olej do tarasów

26 marca 2018

Przy montażach tarasów przeprowadziliśmy sporo prób, dzięki którym wybraliśmy olej, który w naszej subiektywnej ocenie spisuje się najlepiej. Dlatego właśnie oleje te polecamy. Penetrują one drewno, nasycając jego włókna, zabezpieczając je przed czynnikami zewnętrznymi.

Bardzo ważną cechą, którą posiada nasz olej a nie widać jej zaraz po zastosowaniu jest jego trwałość. Wiąże się to z jego wodorozcieńczalnością. Podczas nakładania wnika w drewno a nie tworzy powłoki, przez co z biegiem czasu nie pęka, wcale się nie łuszczy i nie odpada płatami. Środek ten z biegiem czasu wypłukuje się z desek.

Olej Koralan
Olej powinno się wcierać tylko w suchą powierzchnię odeskowania, minimalną temperaturą przy której można wykonać proces olejowania jest 5 stopni Celsjusza. Pomocny będzie pędzel z twardym włosiem. Nie polecamy do tego rodzaju pracy wałków malarskich ponieważ występuje przy ich zastosowaniu zbyt duże zużycie oleju, a deski i tak nie zostaną dokładnie pokryte. Przy nanoszeniu oleju pędzlem na powierzchnię unikać należy tworzenia się zacieków. Lepiej też nanieść na drewno kilkukrotnie cieńką warstwę, aniżeli raz za grubą.

Podobnie jak w przypadku innych środków, w których składzie znajduje się olej lniany pojawia się ryzyko zapłonu. Kiedy powierzchnia drewna kryta jest tym olejem należy zwrócić szczególną uwagę na porządek oraz ostrożność. Po wykonaniu pracy zużyte szmaty umieścić należy w koszu na śmieci. Pędzle oraz olej zaleca się magazynować w metalowych zbiornikach.

W następnym rozdziale omówione zostaną sposoby pielęgnacji tarasu, które podpowiedzą jak przywrócić naturalny blask drewna, ten który był zaraz po montażu. Jeśli natomiast pęd życia codziennego sprawia, że nie mają Państwo wystarczająco czasu, aby zająć się pielęgnacją desek polecamy zlecenie tych prac naszym specjalistom, którzy wykonają je profesjonalnie.